A zenélés boldoggá és okosabbá teszi a gyermekeket.
Tudományos tanulmányok már régóta bizonyítják, hogy a gyermekkori zenei nevelés hatékonyan segíti a fiatalok fejlődését. A közös daltanulás, éneklés, tánc és zenélés örömet okoz a gyerekeknek. Az örömteli együttlét és a játékos tanulás izgatja őket, és arra ösztönzi őket, hogy kipróbálják tehetségüket.
De ami ennél is fontosabb, a közös tevékenység olyan készségeket erősít, amelyek egész életükben hasznosak lesznek számukra: Önbizalom, szociális viselkedés, empátia, koncentráció és önfegyelem, türelem és kitartás, képzelőerő, valamint jó hallás és nyelvi fejlődés. Ezek és más készségek nemcsak a gyermek viselkedését és teljesítménykészségét, hanem személyiségét és jellemét is formálják.
Zenei és nyelvi fejlődés összefonódása
A korai zenei foglalkozások során a aktívan fejlesztjük gyermekek hallását, a kifejezőkészségét és a szókincsét. A zenére történő mozgás segíti a testi-, és értelmi fejlődését.
A gyermek megtanul figyelmesen és koncentráltan hallgatni. A foglalkozások során segítünk, hogy felismerje a zenei tartalom sajátosságait, és különbséget tudjon tenni a hasonló hangzású elemek között. Így finomodik hallási érzékelése, és játékosan egyre jobban élvezi a hangokat és dallamokat. De a beszédre is egyre érzékenyebben figyel, ez segíti a megértést, a nyelvhasználatot.
A foglalkozások alatt ösztönözzük az aktív éneklésre, mondókázásra. A többiekkel együtt bátrabbá válik, a jó csoportatmoszféra, az ismétlődések növelik a biztonságérzetét és önkifejezését. A tanárral és a csoportban lévő gyerekekkel való állandó kapcsolat ösztönzi a beszédkészségét. Így bővíti szókincsét, és elősegíti kifejezőképességét.
Teljesítésre való hajlandóság
A zenei foglalkozások alatt erősítjük a gyemekek önfegyelmét, kitartását , koncentrációját és lelkiismeretességét.
A közös munka aktív részvételt és figyelmet igényel. A dicséret és az elismerés önfegyelemre és a játékos tanulásban való koncentrált együttműködésre is motiválja a gyermeket. A kitartás is fontos. A pici erőfeszítéseik sikere általában azonnal látható, és ez bátorítja őket és erősíti teljesítményre való hajlandóságukban. Örömmel és nagy lelkesedéssel mozgósítják képességeiket. Büszkék saját teljesítményeikre, örülnek, ha másoknak is sikerül. Kellemesen és jól érzik magukat a foglalkozásokon. Ezt az érzést összakapcsolják a zenével, így a zene hallatára bárhol kellemes érzés tölti el őket. Boldogságot sugároznak.
Szociális viselkedés
A segítőkészség, a figyelmesség és a szociabilitás (csapatszellem) előmozdítása.
A gyermek megtapasztalja a csoportban az élénk együttlét örömét. Elismerést kap a közreműködéséért, valamint barátságos korrekciót és segítséget hibák esetén. A kölcsönös tisztelet a csoportban megerősíti a gyermek hajlandóságát a megfelelő viselkedésre. Megtapasztalják, hogy a másokkal szembeni figyelmesség és nyitottság nekik is jót tesz. A tanár körültekintő és barátságos vezetése biztonságérzetet, biztonságot és saját értékét adja neki. A közösség megbecsült tagjaként szívesen betartják a szabályokat, és meg akarják mutatni, mit tudnak.